Menu

Medicína Archive

Osteoartroza

Často se ptáte, co to je osteoartroza. Artróza( osteoartroza )je velmi bolestivé onemocnění kloubů, které velmi často postihuje starší lidi. S věkem nárůst onemocnění ještě víc stoupá. Musíte na to davat pozor – lekáře říkají, že artrotickými příznaky nemohou trpět i lidé podstatně mladší.

Zdroje kyseliny listové

Kyselina listová (vibovit.cz) je jedním z vitaminů skupiny B. Je nezbytná především pro těhotné ženy, a také ženy, které by chtěly v nejbližší době otěhotnět. Kyselina listová podporuje růst plodu. Nedostatek tohoto vitaminu může působit těžké vývojové vady centrálního nervového systému dítěte nebo dokonce i potrat.

Bolesti svalů – jak proti nim bojovat?

Bolest svalů je obvykle výsledkem příliš velkého fyzického úsilí, zvláště když toto úsilí mělo místo po delší přestávce v pohybové aktivitě. Fyzická poškození svalové tkáně, například jako následek nehody, také mohou vést k bolesti svalů. Svalové bolesti, které nejsou následkem výše uvedených okolností, mohou být způsobeny některými nemocemi.

Alergie.

Alergie nejčastěji vzniká v důsledku nesprávné funkce imunitního systému. I když se to může zdát paradoxní, alergie se vyskytují mnohem častěji v prostředí, ve kterém se pečlivě stará o hygienu. I přes neustálé zlepšování léků pro alergiky nejúčinnější metodou řešení problémů s alergií je vyhýbání se tomu, co ji způsobuje.

Nemoc páteře

Foto: www.bolestizad.net Stres, deprese, nebo těžká manuálni práce. Všechno to může být příčínou bolesti Váší páteře. Proč to vzníka a jaká čast páteře může nejvíc bolet. Lekáře říkají: nejvíce zatěžovaným úsekem páteře, tudíž také nejčastěji postiženým je bederní páteř. Proč. V ní se uplatňují největší svalové skupiny.

Cvičení na krční páteř

Krční páteř se skládá ze sedmi obratlů, mezi nimiž se nachází pět disků. V této části našeho těla své místo mají také svalové úpony, které ovlivňují práci ramenních kloubů včetně hlavy. V krční páteři máme rovněž dvě důležité vertebrální cévy přivádějící krev do mozku. Z těchto důvodu rehabilitaci a cvičením na krční páteř je třeba

Jaké jsou příčiny bolesti krční páteře?

Krční páteř je velmi zaneprázdněna a činná součást našeho těla. Je také velmi důležitou součástí skeletu – má zásadní význam pro účinnost našich smyslů. Tuto část páteře tvoří sedm krčních obratlů. Tyto obratle jsou nejmenší ze všech v páteři. Spojují hlavu s hrudníkem. První obratel udržuje lebku, druhý( otáčivý )umožňuje pohybování hlavou nahoru, dolů a

Přírodní léky na kašel

Kašel (vicks.cz), stejně jako rýma, bolest hlavy a svalu nebo horečka, patří mezi nejběžnější příznaky chřipky a nachlazení. Suchý na dráždivý, nebo vlhký a produktivní kašel může čas od času potrápit každého z nás. Dnes vám poradíme, jak se s kašlem vypořádat bez návštěvy lékárny. Hodně pijte.

Léčba alergie

Alergie je přehnaná reakce imunitního systému člověka, kterou může způsobit každá zpravidla neškodná látka vyskytující se v okolním prostřední člověka, například prach nebo potraviny. Mezi projevy alergie (analergin.cz) patří mimo jiné senná rýma, kopřivka a kašel.

Domácí léčba suchého kašle u dětí

Suchý kašel u dětí je většinou příznakem nachlazení nebo chřipky. Obvykle si s kašlem dítěte rodič poradí sám, existují však situace, kdy nutné je kontaktovat lékaře. Jak vypadá domácí léčba suchého kašle u dětí a co by nás mělo znepokojovat. Atypické příznaky Kašel způsoben chřipkou nebo nachlazením na začátku nemoci je obvykle dráždivý a neproduktivní,

Alergologické vyšetření

Chcete-li zjistit na jakou látku jste alergičtí je třeba provést alergologické vyšetření (analergin.cz). Jejich výsledek umožňuje také vyhodnotit závažnost alergie. Existuje několik druhu alergologických vyšetření: kožní testy, krevní testy nebo provokační testy.