Menu

Rady na suchý kašel

Kašel je pro podzimní období bohužel typický. I když obyčejný suchý nebo naopak vlhký a produktivní kašel obvykle nejsou vážné zdravotní problémy, měli bychom je co nejrychleji zaléčit, aby nedošlo ke komplikacím. Léčba závisí na přičině Tohle pravidlo by nemělo překvapovat: účinná léčba kašle vždy závisí na jeho přičině.


co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

V případě alergického kašle občas stáči…

V případě alergického kašle občas stáči odstraňovat problematické látky z bytu, například pomocí čističky vzduchu. Mezi látky, které můžou provokovat suchý kašel, patří mimo jiné srst zvířat, prach, pyl, smog a kouř. Pokud vás trápí suchý kašel způsoben nachlazením, léčba je spojená z léčbou nemoci.

Takový kašel je pouze projevem nemoci a…

Takový kašel je pouze projevem nemoci a končí spolu s dalšími příznaky nachlazení. Podpůrná léčba Bez ohledu na příčiny kašle, existují způsoby, jak zmírnit nepříjemné zdravotní potíže. Nezapomínejte hodně pít. Na suchý, dráždivý kašel pomáhají především horké nápoje, například čaj nebo voda, také horké polévky. Velmi vhodné jsou bylinkové čaje, například čaj z heřmánku nebo tymiánu. Tymián obsahuje látky, které uvolňují dýchací cesty.

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Nezapomínejte, že suchý vzduch suchý kašel může ještě zhoršit. Používejte zvlhčovače vzduchu, které dodají dýchacím cestám více vlhkosti. Nutné je také odstranit dráždivé látky z okolí: kouř, pyl, prach, kouř z cigaret. Pokud vás trápí suchý kašel, vadit vám může dokonce silný perfém.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *