Menu

Protizánětlivé léky.

Nesteroidní protizánětlivé léky( NSAID )patří mezi nejčastěji používané léky v farmakoterapii bolesti. Použití nesteroidních protizánětlivých léků v kombinaci s paracetamolem nebo s opioidními analgetiky umožňuje snížit dávky opiátu o cca. 30-50%. Díky tomu je možné zmírnit vedlejší účinky spojené s užíváním opiátů( jako třeba: ospalost, nevolnost, zvracení, zácpa, závratě ).Je také třeba podotknout, že NSAID…

Je také třeba podotknout, že NSAID nezpůsobují respirační depresi, nezpomalují mobilitu gastrointestinálního traktu a nezhoršují funkci močového měchýře. Nesteroidní protizánětlivé léky( NSAID )jsou často používány lidmi, kteří trpí různými příznaky nemoci, a jejich působení umožňuje normální fungování v každodenním životě. Protizánětlivé léky tvoří docela velkou skupinu zahrnující velmi dobře známé léky, jako jsou naproxen, ibuprofen, diklofenak, kyselina acetylsalicylová běžně známá jako aspirin. Většina těchto látek je k dispozici v různých dávkách a také pod mnoha obchodními názvy.


Protizánětlivé léky mají, mimo jiné, analgetické,…

protizánětlivé léky

Foto: www.lekarna-bella.cz

Protizánětlivé léky mají, mimo jiné, analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky což je činí užitečné během mnoha situacích. Používají se pro snížení horečky, příznaků zánětu a snížení příznaků spojených s bolestí kloubů, svalů, zubů a hlavy.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *