Menu

Přírodní léky na kašel

Kašel (vicks.cz), stejně jako rýma, bolest hlavy a svalu nebo horečka, patří mezi nejběžnější příznaky chřipky a nachlazení. Suchý na dráždivý, nebo vlhký a produktivní kašel může čas od času potrápit každého z nás. Dnes vám poradíme, jak se s kašlem vypořádat bez návštěvy lékárny. Hodně pijte.Tekutiny pomáhají k uvolnění hlenu v…

Tekutiny pomáhají k uvolnění hlenu v dýchacích cestách, čímž můžou pomoci snížit potřebu kašlat. Nejvhodnější jsou horké nápoje, a to nejen čaj, ale také například polévky. Do svého jídelníčku byste měli zahrnout také med, zázvor a tymián. Zázvor má antibakteriální a antivirové účinky, také má zahřívací a prokrvovací účinky. Tymián má protibakteriální účinky a také dokáže tlumit kašel a usnadňovat odkašlávání. Doporučujemy zázvorový a tymiánový čaj. Recept je jednoduchý: do vroucí vody přidejte kus nastrouhaného zázvoru nebo přidejte dvě čajové lžičky sušeného krájeného tymiánu, čaj oslaďte medem, který také se v lidové medicíně používá při léčbě kašle, bolesti krku a nachlazení. Do tymiánového nebo zázvorového čaje můžete také přídat citronovou šťávu.

lék na kašel

Foto: pixabay.com

Citron obsahuje vitamin C, který…

Citron obsahuje vitamin C, který zvyšuje odolnost organismu proti infekcím. Na suchý kašel se doporučuje také olejový zábal. Namočte plenku do teplého oleje( do kterého můžete dříve přidat éterické oleje, například eukalyptus nebo cypřiš )přiložte na hrudník a záda, zabalte igelitem a přikrzjte dekou na 20 až 30 minut.

lék na kašel

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *