Menu

Léčba alergie

Alergie je přehnaná reakce imunitního systému člověka, kterou může způsobit každá zpravidla neškodná látka vyskytující se v okolním prostřední člověka, například prach nebo potraviny. Mezi projevy alergie (analergin.cz) patří mimo jiné senná rýma, kopřivka a kašel.


projevy alergie

Foto: pixabay.com

Jak vypadá léčba alergie…

Jak vypadá léčba alergie. I když současná medicína nikdy plně neuzdraví alergika, vyplatí se navštívit lékaře alergologa, který doporučí léčbu zaměřenou na zmírnění projevů alergie. Nabídka léků proti alergii je překvapivě široká. Na výběr máme tablety a roztoky pro podání ústy a celou řádu léku s lokálním účinkem: krémy, gele a masti na pokožku podrážděnou kopřivkou, nosní spreje a kapky, které mírní sennou rýmu apod. Bohužel musíme si pamatovat, že většina volně prodejných léku na alergii pouze tlumí projevy alergie, což znamená, že po vysazení léků obvykle dochází k návratu zdravotních potíží.

projevy alergie

Foto: pixabay.com

Existuje také alergenová imunoterapie, která je zaměřená na samotnou příčinu alergie. Léčba spočívá v podávání pomocí injekcí postupně se zvyšujících dávek alergenů. Cílem léčby je snížení přecitlivělosti organismu a obnova normální funkce imunitního systému. Bohužel i v případě imunoterapie musíme počítat s tím, že léčba výrazně zlepší náš zdravotní stav a potlačí projevy alergie, nicméně stále budeme muset se vyhýbat alergenům.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *