Menu

Jaké jsou příčiny bolesti krční páteře?

Krční páteř je velmi zaneprázdněna a činná součást našeho těla. Je také velmi důležitou součástí skeletu – má zásadní význam pro účinnost našich smyslů. Tuto část páteře tvoří sedm krčních obratlů. Tyto obratle jsou nejmenší ze všech v páteři. Spojují hlavu s hrudníkem. První obratel udržuje lebku, druhý( otáčivý )umožňuje pohybování hlavou nahoru, dolů a do stran.


bolest krční páteře

Foto: files.studioprozdravi.webnode.cz

Krční páteř je proto velmi…

Krční páteř je proto velmi aktivní – tato funkce je nezbytná pro držení hlavy ve správné pozici během celého dne. Z tohoto důvodu tato část páteře je obzvláště ohrožená přetížením. Přetížení se projevují v první řadě silnou bolestí krční páteře a způsobeny jsou obvyklé velkou námahou. Během monotónní námahy, jako je třeba šití nebo práce u počítače, pracují pouze vybrané svalové skupiny. Pracují však po celou dobu, a přitom velmi těžce. Necítíme to během práce, protože naše zapojení do práce a soustředění odvádí naši pozornost od bolesti krční páteře.

bolest krční páteře

Foto: www.levitas.cz

Bohužel takové úsilí způsobuje ischemii tkání, poruchu výživy kloubů a jejich předčasné opotřebení. Toto vede k degenerativním změnám. Následkem změn mohou být bolesti krční páteře a bolesti hlavy, a také bolesti tváře a znecitlivění kůže. Proto často tyto potíže jsou uznávány třeba za migrénu nebo problémy s nosnými dutinami.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *