Menu

Domácí léčba suchého kašle u dětí

Suchý kašel u dětí je většinou příznakem nachlazení nebo chřipky. Obvykle si s kašlem dítěte rodič poradí sám, existují však situace, kdy nutné je kontaktovat lékaře. Jak vypadá domácí léčba suchého kašle u dětí a co by nás mělo znepokojovat. Atypické příznaky Kašel způsoben chřipkou nebo nachlazením na začátku nemoci je obvykle dráždivý a neproduktivní, později často přechází ve vlhký s vykašláváním hlenu.Co by mělo rodiče znepokojovat…

Co by mělo rodiče znepokojovat. Především problémy s dýcháním, bolestivost, která znemožňuje jedení, vykašlávání krve nebo zvracení. Znepokojovat může také suchý kašel, který se objeví náhle z plného zdraví. Takový kašel obvykle znamená vdechnutí cízího tělesa nebo jiné mechanické poškození dýchacích cest, které je nutné co nejdřív konzultovat s lékařem. Léčba S obvyklým kašlem, který je příznakem nachlazení, rodič si obvykle poradí sám. Můžete například sáhnout pro volně prodejné léky.

kašel

Foto: pixabay.com

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Na výber jsou tablety a…

Na výber jsou tablety a sladké sirupy na suchý kašel, které tlumí kašlací reflex. Pamatujte si, že o podávání léků( také volně prodejných )vyplatí se poradit s pediatrem nebo lékárníkem. Dítěti uleví také zvlhčováním vzduchu v pokoji a odstraňování z ovzduší dráždivých látek. Pozor. Obvyklý kašel u dítěte nás může znepokojovat, pokud trvá déle než 10 dnů.

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *