Menu

Bolesti svalů – jak proti nim bojovat?

Bolest svalů je obvykle výsledkem příliš velkého fyzického úsilí, zvláště když toto úsilí mělo místo po delší přestávce v pohybové aktivitě. Fyzická poškození svalové tkáně, například jako následek nehody, také mohou vést k bolesti svalů. Svalové bolesti, které nejsou následkem výše uvedených okolností, mohou být způsobeny některými nemocemi.Bolesti svalů se často objevují jako…

Bolesti svalů se často objevují jako křečovité bolesti, občas se bolest objevuje teprve při nátlaku nebo při pohybu bolavým svalem. Léky, na které nepotřebujete recept, a které obsahují ibuprofen( a to pro perorální nebo topické použití )působí protizánětlivě a analgeticky, proto Vám pomohou zmírnit bolest. Boj proti bolesti Vám zpočátku usnadní studené obklady( bezprostředně po úrazu ), pak teplé zábaly a koupele, které rozšiřují cévy a díky tomu dochází k efektivnější výživě tkání. Pomůže Vám také masírování a roztahování bolavých svalů.


Bolesti svalů – jak proti nim bojovat? – gallery

bolesti svalů

Foto: www.medistik.eu

bolesti svalů

Foto: media2.prozeny.cz

V rámci prevence stojí za to běžná mírná fyzická aktivita, která pomůže udržet zdravou postavu a dobrý stav celého organismu. Pokud si nejste jistí, který faktor je zodpovědný za bolesti svalů, které cítíte, a kromě toho bolesti se udržují po delší dobu, kontaktujte lékaře, který nařídí vhodné vyšetření a stanoví diagnózu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *