Menu

Alergologické vyšetření

Chcete-li zjistit na jakou látku jste alergičtí je třeba provést alergologické vyšetření (analergin.cz). Jejich výsledek umožňuje také vyhodnotit závažnost alergie. Existuje několik druhu alergologických vyšetření: kožní testy, krevní testy nebo provokační testy.


alergologické vyšetření

Foto: pixabay.com

Kožní testy spočívají v použití…

Kožní testy spočívají v použití na předloktí nebo na zádech kapky alergenu( na příklad látky, která pochází z pylu trav, stromu nebo keřů ). Pokud se po 15-20 minutách od použití alergenů objeví zarudnutí nebo bubliny znamená to senzibilizaci a alergii. Základní sada v rámci alergologického vyšetření obsahuje 15-20 alergenů, ale může být také individuálně upravována podle vašich potřeb. Za účelem snížení počtů vpíchl se u děti nejčastěji používá tak zvané tematické panely, např. směs pylů které pocházejí ze stromů, trávy apod. V určitých případech se také dělá specifické testy, které zkoumají problematiku alergii až do hloubky.

alergologické vyšetření

Foto: pixabay.com

Další druh alergologických vyšetření jsou krevní…

Další druh alergologických vyšetření jsou krevní testy. Tyto testy umožňují označení protilátek IgE pro hlavní alergeny jako pyly, roztoče, živočišné a plísňové alergeny. Tyto testy se provádí u děti do jejich 3. roku života. Indikaci pro testování jsou závažné kožní léze a také rozpor mezi výsledkem kožních testů a také lékařskou anamnézou.

alergologické vyšetření

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *