Menu

Alergie.

Alergie nejčastěji vzniká v důsledku nesprávné funkce imunitního systému. I když se to může zdát paradoxní, alergie se vyskytují mnohem častěji v prostředí, ve kterém se pečlivě stará o hygienu. I přes neustálé zlepšování léků pro alergiky nejúčinnější metodou řešení problémů s alergií je vyhýbání se tomu, co ji způsobuje.Gallery

alergie

Foto: ealergie.com.pl

alergie

Foto: www.dobra-rada.pl

alergie

Foto: storage0.dms.mpinteractiv.ro

Abychom si byli jistí co přesně alergie znamená musíte pochopit to, jak funguje imunitní systém. U zdravého člověka imunitní systém působí jako přesný mechanismus, který detekuje a ničí viry, bakterie, plísně a také bojuje s ostatními faktory, které ohrožují naše tělo. Ve chvíli invaze mikrobů na náš organismus se objevuje reakce, které mají za úkol neutralizaci nepřítele. Stává se také, že látky, jež obecně nejsou škodlivé pro tělo, u některých lidí mohou způsobovat alergie, tj. stimulovat imunitní systém k boji proti složení dané látky.

Například u osoby, která je alergická…

Například u osoby, která je alergická na mléčné bílkoviny vypití jedné sklenici mléka může způsobit takovou reakci organismu jakou vyvolávají nebezpečné bakterie. Na tomto příkladě je vidět, že zdánlivě obyčejné jídlo může vážně poškodit náš žaludek nebo způsobit obtěžující vyrážku. Je také třeba poznamenat, že jen  zřídka můžeme potkat osobu, která je alergická pouze na jeden produkt.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *